Oszczędzamy

Przedszkolacy już wiedzą, że październik jest miesiącem oszczędzania. Niedźwiadki dowiedziały się z pogadanek, że dzięki oszczędzaniu można pozwolić sobie na zakup wymarzonej zabawki. Dzięki zabawom dzieci nauczyły się jak robić listę zakupów i jak z niej korzystać w sklepie. Odbijając awers monety i wykonując skarbonki z plastikowych butelek i krepy rozwijały zdolności manualne i techniczne. Maluchy dowiedziały się również, że należy oszczędzać nie tylko pieniądze, ale także wodę, prąd. Uczestnicząc w zabawie badawczej dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doznaniami. Badały wodę za pomocą wzroku, smaku i węchu. Dzieci dowiedziały się, gdzie i w jaki sposób powstaje prąd oraz jak trafia do naszych domów. Wiedzą, że nie należy dotykać urządzeń pod napięciem.